ساخت قفل درب RFID با آردوینو

نوع فایل
PDF & Arduino
حجم فایل
2.32 MB
نویسنده
تاریخ انتشار
12 فروردین 1398
دسته بندی
آموزش آردوینو
تعداد بازدید
455 بازدید
۳,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این محصول

ساخت قفل درب RFID با آردوینو


در این آموزش ما خواهید آموخت که RFID چیست؟  چگونه کار می کند و چگونه می توان قفل درب RFID مبتنی بر آردوینو را ایجاد کرد.

قطعات لازم


  • ماژول MFRC522 RFID
  • سروو موتور SG90
  • LCD کاراکتری 2×16
  • برد آردوینو نانو
  • سنسور مادون قرمز CNY70
  • بردبورد و سیم جامپر

بررسی اجمالی


RFID برای شناسایی فرکانس رادیویی استفاده می شود و این یک تکنولوژی بدون تماس است که در بسیاری از صنایع برای کارهایی مانند ردیابی پرسنل، کنترل دسترسی، مدیریت زنجیره ای موجودی، ردیابی کتاب در کتابخانه ها، سیستم های تلفنی و غیره استفاده می شود.

آموزش RFID

RFID چگونه کار می کند ؟


یک سیستم RFID متشکل از دو جزء اصلی، یک فرستنده یا یک تگ که بر روی شی که می خواهیم شناسایی شود قرارم می گیرد، و دریافت کننده یا خواننده است.

تگ RFID

خواننده RFID شامل یک ماژول فرکانس رادیویی، یک واحد کنترل و یک سیم آنتن است که میدان الکترومغناطیسی فرکانس بالا را تولید می کند. از سوی دیگر، برچسب معمولا اجزای منفعل است که فقط یک آنتن و یک میکروچاپ الکترونیکی دارد، بنابراین وقتی که نزدیک به میدان الکترومغناطیسی فرستنده می شود، به علت القایی، ولتاژ در سیم پیچ آنتن تولید می شود و این ولتاژ به عنوان قدرت برای میکرو تراشه عمل می کند.

طریقه عملکرد RFID

در حال حاضر به عنوان برچسب طراحی شده است، می تواند پیام منتقل شده از خواننده (Reader) را استخراج و برای ارسال پیام به خواننده، از یک تکنیک به نام دستکاری بار استفاده می کند. جابجایی و خاموش کردن یک بار در آنتن برچسب (Tag) باعث کاهش مصرف انرژی آنتن خواننده (Reader) می شود که می تواند به عنوان افت ولتاژ اندازه گیری شود. این تغییر در ولتاژ به عنوان صفر گرفته می شود و این همان شیوه انتقال اطلاعات از برچسب (Tag) به خواننده(Reader) است.

همچنین روش دیگری برای انتقال داده بین خواننده و برچسب وجود دارد که به آن “اتصال دوطرفه” گفته می شود.

RFID و آردوینو


خب بریم سر اصل مطلب و حالا ببینید که چگونه می توانیم از RFID با Arduino استفاده کنیم و قفل درب RFID خودمان را بسازیم. ما از تگ هایی که بر اساس پروتکل MIFARE و ریدر RFID MFRC522 است، استفاده می کنیم.

قطعات RFID

این تگ ها دارای 1 کیلوبایت حافظه هستند و دارای یک تراشه می باشند که می توانند عملیات محاسباتی انجام دهند. فرکانس کار آنها 13.56 مگاهرتز است و فاصله عملکرد تا 10 سانتی متر بسته به هندسه آنتن. اگر ما یکی از این برچسب ها را در مقابل یک منبع نور قرار دهیم، می توانیم آنتن و میکروچیپ را که قبلا در مورد آن صحبت کرده ایم، ببینیم.

خرید RFID

همانطور که برای ماژول RFID خواننده است، از پروتکل SPI برای ارتباط با هیئت مدیره Arduino استفاده می کند و در اینجا چگونگی پیوستن آنها را می خواهیم. لطفا توجه داشته باشید که ما باید VCC این ماژول را به 3.3 ولت وصل کنیم و همچنین برای پین های دیگر که لازم نیست نگران نباشیم زیرا 5V تحمل دارند.

خب اما حالا ریدر ماژول MFRC522 این ماژول از پروتکل SPI برای ارتباط با برد آردوینو اسفاده می کند. اما در عکس بعدی ما اتصالات این ارتباط را قرار داده ایم.

توجه کنید ما باید VCC این ماژول را به 3.3 ولت آردوینو وصل کنیم .

اتصالات RFID با آردوینو

ادامه پروژه

قبل از اینکه به قسمت توضیح سورس کد و آپلود آن برویم بیایید نگاهی به قطعات و مدارهای این پروژه بیاندازیم.

شماتیک پروژه RFID و آردوینو

علاوه بر ماژول RFID ما از سنسور مادون قرمز برای بررسی اینکه آیا درب بسته شده یا باز شده است ، یک موتور سروو برای مکانیزم قفل و نمایشگر کاراکتی 2×16 استفاده می کنیم تا پروژه کاربردی تر شود.

پروژه قفل درب با RFID

توضیحات تکمیلی سورس کد به همراه سورس کد و دیگر فایل ها بعد از خرید در اختیار شما قرار می گیرد. این قیمت برای این پروژه واقعا ناچیز بوده فقط جهت حمایت شما برای ادامه دادن وبسایت می باشد. با تشکر از شما

 

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.