برد جدید آردوینو برای صنعت به نام Portenta

این برد برای صنعت و اینترنت اشیاء طراحی شده است.

یکی از شگفتی های آردوینو برای اینکه از رقیبای خودش عقب نمونه در نمایشگاه CES رو نمایی کرد برد جدید آردوینو به نام Portenta H7 بود.

اولین چیزی که جلب توجه می کنه تو این برد جدید اینکه آردوینو از رنگ مشکی به جای آبی کلاسیک استفاده کرده. البته این برد شبیه برد های قبلی آردوینو نیست Portenta برای مصارف صنعتی طراحی شده تا سازنده ها

با این حال آردوینو، در طول یک دهه گذشته تغییرات زیادی کرده ، خیلی ها معتقدند که آردوینو چیزهایی رو که باعث موفقیتشون بود رو ، از دست دادن

نکته دیگر این که محیط اصلی Arduino Developoment Environment یکی از مواردی بود که یک دهه پیش موفقیت Arduino را به همراه داشت. با این حال این روزها سن خود را نشان می دهد. بنابراین شاید بزرگترین آپدیت ها از بین این شاخص ها رسیدن به محیط توسعه Arduino Pro ، که در اواخر سال گذشته در Maker Faire Rome اعلام شد. قدم به قدم آردوینو به سمت حمایت از تولید کنندگان کوچک خود می رود.

ماژول جدید Portenta اولین محصولی است که یک خانواده جدید از بردها را تشکیل می دهد. این برد روی تراشه STMicroelectronic STM32H747 با یک پردازنده دو هسته ای Cortex-M7 و یک Cortex-M4 ساخته شده است که به ترتیب در 480MHz و 240MHz کار می کند. از آنجایی که برای کاربردهای صنعتی طراحی شده، می تواند در دمای بین منفی 40 تا 85 درجه سانتیگراد کار کند.

اگرچه ماژول Portenta H7 قادر به اجرای کد آردوینو بصورت native است ، اما همچنین از سیستم عامل اپن سورس Mbed Os که برای IOT یا اینترنت اشیا هست هم پشتیبانی می کند.

این برد مجهز به بلوتوث و Wifi داخلی و همچنین پورت USB-C می باشد.

با این وجود ، در مورد حرکت بزرگ Arduino ، ماژول Portenta H7 همچنین می تواند کد پایتون و جاوا اسکریپت را اجرا کند ، و آن را برای طیف وسیع تری از توسعه دهندگان که با آن زبانها رشد کرده اند بسیار قابل دسترسی تر و لذت بخش تر می کند.

Portenta H7 جدید ماه آینده به طور کلی عرضه خواهد شد ،بی صبرانه منتظره حضور قدرتمند این محصول در ایران هستیم .البته باید ببینیم این محصول چه مدت بعد در بازار داخلی وارد می شود.

امیدوار از این گزارش لذت برده باشید.

مطالعه بیشتر